Blog > Komentarze do wpisu
Czy zajrzy do nas jeszcze kiedyś zima?

Co dnia słyszę pytanie mojego dziecka, zadawane zniecierpliwionym głowsem:

- mamusiu, kiedy będzie zima???

Też chciałabym, aby dziecko me poznało urok srebrzącego sie w promieniach słońca śniegu, chrupiącego pod ciężarem kroków, czar kwiatów malowanych przez mróz na szybach, frajdę zimowych zabaw, takich jak lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami, robienie orłów i aniołów na świeżo opadniętym śniegu.... Strasznie brakuje nam prawdziwej zimy.... Całkiem podobnie zresztą sprawa ma się z latem. Czy gnałoby mnie z małym dzieckiem w ciepłe kraje, gdyby w lipcu i sierpniu na Mazurach występowała gwarantowana słoneczna pogoda? W życiu nie.

W oczekiwaniu na prwadziwą zimę zastanawiam się o co biega z tymi Mikołajkami i co włozyć dziecku w niedzielę 6 grudnia do skarpety... Na razie wersja jest taka, że 6 grudnia Św. Mikołaj ma imieniny i wyczarowuje dzieciom z tej okazji słodycze. Czas prezentów rezerwujemy na Boże Narodzenie. A jak jest u Was?

piątek, 04 grudnia 2009, niezbyt-wysokie-obcasy

Polecane wpisy

  • Nostalgia...

    Piszę bloga w nowym miejscu - jest to wygodne dla mnie z kilku względów. Czasem jednak, kiedy szukając czegoś, co wydarzyło się w przeszłości, a zostało odnotow

  • Krótka relacja zza kurtyny

    Zamiast jesieni przyszła zima. Posypało nawet śniegiem. W październiku. W związku z powyższym ja z anginą, Lena z zapaleniem zatok - obie na antybiotyku siedzim

  • Nowy adres

    Gdyby ktoś się tu jeszcze przypadkiem zabłąkał, podaję adres nowej stronki: http://peculiar-lobby.blogspot.com/

Komentarze
fg2002
2009/12/09 13:09:28
Przepraszam, to ja, zamiast zimy. I grypy. - Zauważyłem że na Onecie już Was nie ma. - Awaria to, czy zrządzenie losu?
- A jeśli chodzi o śnieg, to wolę nie.
Zajrzałem też do Lenki. U niej też fajnie. - Od dłuższego czasu rzadko do kogoś zaglądam. I tak będzie nadal, bo postanowiłem jednak spisać moje książki z fizyki i matematyki, a jest ich kilkaset. Czyli zajmie to trochę czasu.
- Życzę miłej jesieni.