RSS
czwartek, 30 września 2010
Nostalgia...

Piszę bloga w nowym miejscu - jest to wygodne dla mnie z kilku względów. Czasem jednak, kiedy szukając czegoś, co wydarzyło się w przeszłości, a zostało odnotowane tutaj, wchodzę i .... Łezka sie kręci w oku... Ileż tu mojego zycia zapisane, ile sytuacji, ile mysli... Nie jestem może zbyt wylewna blogowo, ale w ramach tego, na ile mnie stać, wrzuciłam tu naprawdę spory kawałek swojego zycia.

Dlatego ten blog nadal istnieje, dlatego nie kasuję go z blogowej przestrzeni. Mam do niego ogromny sentyment :)

Nie wykluczam też, że kiedyś tu wrócę....

14:13, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Komentarze (7) »
środa, 16 czerwca 2010
Priwjet druzja!

Piszu z Turcyji. Jest godzina 22.50, a temperatura powietrza nadal w okolicach 27-30 stopni... Całe dnie nic nie robimy tylko moczymy się w Śródziemnym, a w zasadzie unosimy się na powierzchni, bo morze jest tak słone, że niewiele trzeba ruszać odnóżami, żeby płynąć ;)
Hotel pełen jest Norwegów, Szwedów i Rosjan (z przewagą tych ostatnich). Przechodzimy więc przyspieszony kurs powtórkowy języka naszych wschodnich sąsiadów. Izwinitie pażałsta, ale czasem miesza nam się gdzie jesteśmy i po jakiemu rozmawiamy.... Z obsługą komunikujemy się wybuchową mieszanką angielskiego, rosyjskiego i języka migowego - niekiedy wszystko w jednym zdaniu.
Żywimy się głównie warzywami, owocami i słodkościami, co z pewnością odbije się na naszej wadze po powrocie. Trudno bowiem oprzeć się tej mnogości potraw do spróbowania. Mój mąż nie jest tą kuchnią zachwycony - wolałby więcej mięcha, ale ja jestem w raju :)))
Napiszę więcej po powrocie, tymczasem serdecznie pozdrawiam z upalnego Kemer.

23:25, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Komentarze (1) »
piątek, 04 grudnia 2009
Czy zajrzy do nas jeszcze kiedyś zima?

Co dnia słyszę pytanie mojego dziecka, zadawane zniecierpliwionym głowsem:

- mamusiu, kiedy będzie zima???

Też chciałabym, aby dziecko me poznało urok srebrzącego sie w promieniach słońca śniegu, chrupiącego pod ciężarem kroków, czar kwiatów malowanych przez mróz na szybach, frajdę zimowych zabaw, takich jak lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami, robienie orłów i aniołów na świeżo opadniętym śniegu.... Strasznie brakuje nam prawdziwej zimy.... Całkiem podobnie zresztą sprawa ma się z latem. Czy gnałoby mnie z małym dzieckiem w ciepłe kraje, gdyby w lipcu i sierpniu na Mazurach występowała gwarantowana słoneczna pogoda? W życiu nie.

W oczekiwaniu na prwadziwą zimę zastanawiam się o co biega z tymi Mikołajkami i co włozyć dziecku w niedzielę 6 grudnia do skarpety... Na razie wersja jest taka, że 6 grudnia Św. Mikołaj ma imieniny i wyczarowuje dzieciom z tej okazji słodycze. Czas prezentów rezerwujemy na Boże Narodzenie. A jak jest u Was?

11:39, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 17 listopada 2009
Blady strach

Na zewnątrz szaleje świńska grypa. Zachorowań nie jest na razie wstrząsająco dużo, jednak fachowcy twierdzą, że ujawniony jest tylko wierzchołek góry lodowej.

Straszne jest to, że wirus wciąz mutuje i szczepienia wykonywane obecnie mogą być bezużyteczne za 3 - 5 miesięcy. Poza tym epidemiolodzy ostrzegają przed pandemią w przyszłym roku, tyle, że przewidywany wirus będzie dużo bardziej złosliwy. Twierdzą także, że "po ciuchu" rozwija się pandemia bakterii odpornych na antybiotyki....

Chyba uległam dziś panice.

17:27, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 października 2009
Krótka relacja zza kurtyny

Zamiast jesieni przyszła zima. Posypało nawet śniegiem. W październiku. W związku z powyższym ja z anginą, Lena z zapaleniem zatok - obie na antybiotyku siedzimy w domu.

Ma to jednak swój urok, więc nie narzekamy. Cała domowa filmoteka dla najmłodszych poszła w ruch, co nie ukrywam, jest przyjemne również i dla mnie :)

Odmeldowuję się, nieustająco życząc wszystkim zdrowia.

09:24, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 sierpnia 2009
Nowy adres

Gdyby ktoś się tu jeszcze przypadkiem zabłąkał, podaję adres nowej stronki:

http://peculiar-lobby.blogspot.com/

19:06, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 sierpnia 2009

Muszę przyznać, że okres wakacji jest dla mnie prawdziwym testem na wytrzymałość. Z jednej strony wakacje, ciepełko, słońce (zazwyczaj), a tu wysypka, skorupa już wręcz, drapanie, nieprzespane noce, walka, żeby od drapania nie wdało się zakażenie, smut spowodowany nawrotem sterydów w maściach... Jeśli dołożyć do tego dwu lub trzykrotne kąpiele w ciągu dnia oraz zakaz wychodzenia i otwierania okien, jawi się obraz prawdziwej gehenny, mojej obecnej codzienności.
Przy tym wszystkim jakieś sprzeczki z mężem, czy głupota i bezczelność niektórych osób, z którymi z konieczności mam do czynienia, a które mnie oszukały, są tylko marnym uzupełnieniem całości... Ile to jeszcze potrwa - rok, trzy, pięć? Od przyszłego roku ruszamy z odczulaniem, jednak na efekty zapewne przyjdzie nam poczekać.... Jedyny plus tej sytuacji jest taki, że lekarka zaleciła w przyszłym roku zmienić strefę roślinno - klimatyczną na sierpień - mamy więc przymusowe wakacje na fjordzie albo cuś w tym styu. Zawsze to jakies pocieszenie w tej sytuacji....

10:28, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 sierpnia 2009
Tak wygląda moje miasto nocą...

 

 

/fotki z dziś/

22:56, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 lipca 2009
Dla okruszka

W Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej w Gdańsku przyszła dziś na świat maleńka Maja. Jej mama, Agata, jest dziś na pewno najszczęśliwszą osobą na całej ziemi...

Bądź zdrowa i szczęśliwa Okruszku, a Ty Agatko ciesz się macieszyństwem, nie zważając na żadne przeciwności losu.


Raz Dwa Trzy- Ballada dla Okruszka

"Ballada dla okruszka" Raz Dwa Trzy

17:30, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 maja 2009
I tak to
Przedwczoraj zauważyłam, że na onecie skasowano mi starego bloga, zanim wpadłam na to, żeby go zarchiwizować. Zrobiło mi się smutno - poszło precz ileś tam czasu poświęconego na pisanie notek. Dlatego muszę pisać tu coś od czasu do czasu, żeby bloxowy blog nie podzielił losu onetowskiego...
18:51, niezbyt-wysokie-obcasy
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22